הגשש שהתחזה למחבל

סגן ח'

הגשש סגן ח' התחזה למחבל.
חדירת המחבלים התחילה והחפ"ק מתריע על 5 מוקדי חדירה, במהירות ובנחישות סגן ח׳ פינה את המרחב וסגר את השערים, הוא לא האמין שהמחבלים הגיעו לכבישים.

כדורים עפו על הכביש ורסיסי כדור פגע לו ביד, בעודו פצוע ומדמם גשש אחר מזהיר אותו כי מחבל אורב לו מאחור, קרב יריות קצר והגשש ממשיך בדרכו.

קצין הגששים של האוגדה אומר לו את מה שהוא הכי לא רצה לשמוע: 'המחבלים יגיעו לרעים, אני ואתה הולכים לשם להילחם בהם'. כבר בש"ג החלו חילופי האש. מיד הגשש ביקש מהחיילים להיכנס לחמ״לים ולנעול את הדלתות זה הסיכוי היחיד להינצל. שרשרת האירועים רק התחילה.

ואז עלה רעיון מבריק שהוא התחזה למחבל. סגן ח׳ ירד לחצי ב'. ערבית הוא יודע טוב ומכיר את המבטא של העזתים. הגגש הזה כבר התחמק ממוות כמה פעמים. והיום מספיקה טעות אחת קטנה ומטר כדורים תעוף לכיוונו.

הגשש, שמכיר את השטח כמו את כף ידו, התחיל לקרוא למחבלים לבוא אחריו. כל מחבל שהרים את הראש חטף צרור יריות. לאט לאט הוא בנה עמדת חיפוי, ויחד עם הצוות שלו, הם חיסלו את כל המחבלים. בתום חילופי הירי, הגיעו 16 צעירים שנמלטו מהמסיבה בנובה, הגשש הכניס אותם ודאג להם מחסה.

על הכביש הוא ראה רכב ובו שלושה פצועים, הוא ניגש אליהם ונתן להם טיפול מציל חיים, כשהוא הסיט את המבט הצידה הוא קלט מחבל מכוון RPG לעברו, הוא רצה לפוצץ את הרכב יחד עם הפצועים. הגשש מיד פתח באש וחיסל את המחבל. ואז הוא לקח את אחד הפצועים למקום סגור עד שהגיע רופא, הטיפול הראשוני של הגשש הציל לו את החיים.

אחרי 15 שעות של לחימה וחיסול של עשרות מחבלים, הגשש פונה לבית החולים עם רסיסים ביד ושבר בצלעות, סיים את הטיפול וחזר לבסיס להמשיך לבצע את תפקידו.

גיבורים נוספים