טלי מאופקים פינתה את בנה תחת אש – והמשיכה לעוד פצועים

טלי חדד

תחת אש כבדה נסעה טלי חדד, אמא לשישה, ברחובות אופקים בשבת בבוקר, ופינתה את הפצועים שנפגעו מירי המחבלים לתחנת מד”א. שלוש פעמים שעטה הלוך ושוב והעבירה 13 פצועים ברכבה. ביניהם, גם בנה, איתמר.

כעת היא משחזרת: “איתמר אומר לי ‘אמא יש יריות’ הוא רץ להביא את הנשק ואני אומרת לו: ‘יאללה איתמר, לך לתפקיד של החיים שלך, לזה התכוננת, רוץ כפרה, רוץ’. אני חוזרת הביתה נועלת נעלי ספורט ורצה בעקבותיו.

הוא עלה על רכב עם שני אזרחים נושאי נשק, שהיו הראשונים שנכנסו בעצם לגוש הבניינים שבו היה הקרב הראשון. לאחר שהם מנטרלים שני מחבלים, השניים נהרגו והבן שלי מוצא את עצמו תחת מתקפה של שאר המחבלים, ונפצע.

מהחלונות התחילו לצעוק שיש פצועים והרוגים. אני מחכה ורואה שאמבולנסים לא מגיעים ואומרת, טוב, אני הולכת להביא את הרכב. אני מגיעה לשטח האש ושואלת: איפה הפצועים? מוציאים לי את הפצוע הראשון, ואני רואה שזה הבן שלי, זרוק על הרצפה ואומרת לו: ‘איתמר אני לוקחת אותך למד”א, עם עוד פצועים, כי אין פה אמבולנסים.

שמתי אותו ופצועים נוספים בתחנת מד”א בכניסה לעיר, וחזרתי להביא עוד פצועים. נסעתי על 120 קמ”ש, בצורה מטורפת, לבד בעיר, אף אחד לא מסתובב ברחוב, ציפור לא מצייצת, כשהמחבלים בכל מקום. ואני שועטת לכיוון הכיכר ואוספת משם עוד נגלה של פצועים. והכל תחת אש.

אני מגדלת ארבעה לוחמים. יש לי שני קצינים, לוחם בהנדסה קרבית שיצא לקורס פיקוד במשמר הגבול, איתמר בסיירת נח”ל וילד רביעי לוחם בנצח יהודה שנמצא עכשיו בלבנון. זאת הרוח בבית״.

צילום: יריב כץ
קרדיט: ידיעות אחרונות

גיבורים נוספים